RN731JTTD6570B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6570B50
Description
RES 657 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
657Ohm
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6570B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6570B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 657Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C