RN731JTTD6570B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6570B25
Description
RES 657 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
657Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C