RN731JTTD6570B10
Mfr.Part #
RN731JTTD6570B10
Description
RES 657 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
657Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm