RN731JTTD64R9F50
Mfr.Part #
RN731JTTD64R9F50
Description
RES 64.9 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Pbfree Code :
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
64.9Ohm
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD64R9F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R9F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C