RN731JTTD64R9F25
Mfr.Part #
RN731JTTD64R9F25
Description
RES 64.9 OHM 1% 1/16W 0603
2
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
64.9Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD64R9F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R9F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C