RN731JTTD64R9D100
Mfr.Part #
RN731JTTD64R9D100
Description
RES 64.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Resistance :
64.9Ohm
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD64R9D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R9D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C