RN731JTTD64R9C25
Mfr.Part #
RN731JTTD64R9C25
Description
RES 64.9 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
64.9Ohm
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W