RN731JTTD64R9B50
Mfr.Part #
RN731JTTD64R9B50
Description
RES 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
EAR99
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
64.9Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD64R9B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R9B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C