RN731JTTD64R9B25
Mfr.Part #
RN731JTTD64R9B25
Description
RES 64.9 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
64.9Ohm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD64R9B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R9B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C