RN731JTTD64R2F50
Mfr.Part #
RN731JTTD64R2F50
Description
RES 64.2 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
64.2Ohm
Moisture Resistant
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD64R2F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R2F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C