RN731JTTD64R2D50
Mfr.Part #
RN731JTTD64R2D50
Description
RES 64.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
64.2Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V