RN731JTTD64R2D25
Mfr.Part #
RN731JTTD64R2D25
Description
RES 64.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
64.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD64R2D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R2D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C