RN731JTTD64R2D100
Mfr.Part #
RN731JTTD64R2D100
Description
RES 64.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
64.2Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD64R2D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R2D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C