RN731JTTD64R2B25
Mfr.Part #
RN731JTTD64R2B25
Description
RES 64.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
64.2Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD64R2B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD64R2B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C