RN731JTTD6492F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6492F100
Description
RES 64.9K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Resistance :
64.9kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6492F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6492F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C