RN731JTTD6492D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6492D25
Description
RES 64.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
64.9kOhm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6492D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6492D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C