RN731JTTD6492B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD6492B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 64.9K OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Weight :
2.012816mg
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
64.9kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6492B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6492B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C