RN731JTTD6491F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6491F50
Description
RES 6.49K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Resistance :
6.49kOhm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6491F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6491F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C