RN731JTTD6491F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6491F25
Description
RES 6.49K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
6.49kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6491F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6491F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C