RN731JTTD6491F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6491F100
Description
RES 6.49K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
6.49kOhm
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6491F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6491F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C