RN731JTTD6491D50
Mfr.Part #
RN731JTTD6491D50
Description
RES 6.49K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.49kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm