RN731JTTD6491D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6491D100
Description
RES 6.49K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
6.49kOhm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD6491D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6491D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C