RN731JTTD6491B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6491B50
Description
RES 6.49K OHM 0.1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
6.49kOhm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD6491B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6491B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C