RN731JTTD6491B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6491B25
Description
RES 6.49K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Power Rating :
63mW
Resistance :
6.49kOhm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6491B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6491B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C