RN731JTTD6491A10
Mfr.Part #
RN731JTTD6491A10
Description
RES 6.49K OHM 0.05% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.05%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.49kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD6491A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6491A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.49kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C