RN731JTTD6490F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6490F25
Description
RES 649 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Resistance :
649Ohm
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6490F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6490F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 649Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C