RN731JTTD6490F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6490F100
Description
RES 649 OHM 1% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
649Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD6490F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6490F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 649Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C