RN731JTTD6490D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6490D25
Description
RES 649 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Resistance :
649Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6490D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6490D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 649Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C