RN731JTTD6490B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6490B25
Description
RES 649 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
EAR99
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
649Ohm
yes
Datasheets
RN731JTTD6490B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6490B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 649Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C