RN731JTTD6490B10
Mfr.Part #
RN731JTTD6490B10
Description
RES 649 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
649Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD6490B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6490B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 649Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C