RN731JTTD6490B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6490B05
Description
RES 649 OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
649Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD6490B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6490B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 649Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C