RN731JTTD6422F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6422F50
Description
RES 64.2K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
64.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD6422F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6422F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C