RN731JTTD6422F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6422F100
Description
RES 64.2K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
64.2kOhm