RN731JTTD6422C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6422C25
Description
RES 64.2K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
64.2kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W