RN731JTTD6422B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6422B50
Description
RES 64.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
63mW
EAR99
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
Resistance :
64.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD6422B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6422B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 64.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C