RN731JTTD6422B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6422B25
Description
RES 64.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
2
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
Resistance :
64.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm