RN731JTTD6421F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6421F50
Description
RES 6.42K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
6.42kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD6421F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6421F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C