RN731JTTD6421F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6421F25
Description
RES 6.42K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
6.42kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD6421F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6421F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C