RN731JTTD6421F10
Mfr.Part #
RN731JTTD6421F10
Description
RES 6.42K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Surface Mount :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
6.42kOhm
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RN73
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD6421F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6421F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C