RN731JTTD6421D50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD6421D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 6.42K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
6.42kOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
75V