RN731JTTD6421D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6421D25
Description
RES 6.42K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
6.42kOhm
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD6421D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6421D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C