RN731JTTD6421D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6421D100
Description
RES 6.42K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
6.42kOhm
Series :
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W