RN731JTTD6421B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6421B25
Description
RES 6.42K OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.42kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD6421B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6421B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C