RN731JTTD6420F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6420F25
Description
RES 642 OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
642Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
e3
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD6420F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6420F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 642Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C