RN731JTTD6420F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6420F100
Description
RES 642 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
e3
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
642Ohm
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6420F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6420F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 642Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C