RN731JTTD6420D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6420D100
Description
RES 642 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
642Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW