RN731JTTD6420C50
Mfr.Part #
RN731JTTD6420C50
Description
RES 642 OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
642Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD6420C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6420C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 642Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C