RN731JTTD6420C10
Mfr.Part #
RN731JTTD6420C10
Description
RES 642 OHM 0.25% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
642Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD6420C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6420C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 642Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C