RN731JTTD6420B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6420B25
Description
RES 642 OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
642Ohm
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm