RN731JTTD6420B10
Mfr.Part #
RN731JTTD6420B10
Description
RES 642 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
642Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Datasheets
RN731JTTD6420B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6420B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 642Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C